Ѕирнете во светот на виртуелните креатори – Horizon Zero Dawn

Дали некогаш сте се запрашале што е потребно за креирање на цели виртуелни светови? Креаторите на Horizon Zero Dawn, Guerrilla Games креираa сосем луд свет во кој играчите во улога на Елој се борат со механички диносауруси. Играта има огромен отворен свет за чие крирање беа потребни илјадници часови работа. Ова е документарниот филм на Vpro за креирањето на видеоиграта.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии