Yahoo Mail за iOS сега е „мултиталентирана“ со ривал на Google Now

IT.mk редакција

во Совети

Yahoo објави нова верзија на својата Yahoo Mail апликација за iOS, која сега е „мултиталентирана“ со куп функционалности покрај стандардниот имејл клиент. Сега може да се пребарува, читаат вести, да се проверуваат резултати, временски прогнози и да се гледаат видеа; сите информации спакувани во „персонализирани информации во реално време“ кои наликуваат на картичките на Google Now.

„Денес ја претставуваме новата Yahoo Mail апликација за iPhone и iPod touch со сите информации кои сте најважни за вас, директно пред вашите прсти. Ја дизајниравме со фокус на едноставноста: што е познато Yahoo Mail искуство, плус пристап со еден клик до персонализирана информација во вистинско време“, вели Yahoo.

[youtube]pSjEMBLANjw[/youtube]

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии