Vip тестира 3G услуги

Од утринава многу корисници на Vip пријавуваат дека нивната мобилна интернет конекција е обележана како 3G на нивните телефони. Отворете сајт и ќе забележите многу побрз интернет. Од Vip сè уште нема официјално соопштение за што станува збор.

Vip објави твит во кој потврди дека тестира 3Г услуга на своја мрежа, но без детали за какви понуди и кога ќе бидат достапни.

Подолу се дел од твитовите споделени од корисниците.

11 коментари на “Vip тестира 3G услуги

 1. Za ispadite deneska nemam komentar, ne treba nikogas da se sluchat ni po bilo koja cena. Ako sakaat da testiraat nesto ke postavat novi bazni stanici i vo izolirana okolina bez da ima posledici na postoeckite korisnici da se sproveduvaat testovite.

  Ajde malce realni testovi:

  Lokacija: Klinicki Centar http://www.speedtest.net/android/165071374.png
  “2012-04-10 11:30″,”Hsdpa”,”42.00792″,”21.38563″,962,348,130,”Skopje”,”10.77.52.112″,”78.40.2.XX″

  Lokacija: Karpos 4 http://www.speedtest.net/android/165327621.png
  “2012-04-09 20:45″,”Hsdpa”,”42.00000″,”21.43330″,965,296,119,”Skopje”,”10.77.36.224″,”78.40.2.XX″

  Sporedba so One i T-Mobile e nesporedliva ama koga se pravat testovi neka se zemat barem 2-3 lokacii vo Skopje.
  Spored moite testovi EDGE kade sto nema pokrienost na 3G mreza na One i T-Mobile, T-Mobile ima daleku podobar Up/Down Link od Vip i One, do 3-4 pati. Zakluchok: Vip treba postoeckata 2G mreza da ja podobri. Inaku za informacija: One ima polosha 2G mreza vo delovi od Skopje kade sto neam pokrienost od 3G.

 2. NE znam dali testiraat nekoja mreza ili ne.Vazno e deka denes cel den ne mi bea dostapni telefonite na
  vip.AKo vaka testiraat 3g mreza so nerabotenje na telefonive loso im se pisuva.

 3. Во теков на денешниот ден само се потрвди тоа што ти го нарекуваш "Македонски менталитет". Мрежа на вип=404…

   1. Баш така, ако нешто нечини и некој јавно го каже одма етикета значи мора да работи за конкуренцијата. Врв…

 4. Ја мислам дека е супер што имаат 3Г мрежа и дека е потполно непотребно другите да бичаат по овие работи…Македонски менталтитет…

 5. Ухххх фамозната наградна игра заборавив да ја спомнам – незнаев дека со самото забранување на директен маркетинг забрануваш уствари директен маркетинг од вип, а дека трети соработници на вип можат да ја искористат нивната база и да те малтретираат 24 часа со пораки ( дури навредливи за грото интелектуално нормални луѓе ) и кога ќе налеташ на некоја нивна "ненамерна грешка" за која во секоја нормална држава следува тужба бидејќи си го спречил/оштетил корисникот да добие награда кај нас следува извинете ќе провериме …
  После се ова да се радувам на можно 3г стрикно во одредени делови …?

 6. ПР текст, рекламирање на нова услуга, случајно известување од терен ?!? Замисли еј РИП пуштиле 3г т.е моја грешка ја тестираат моментално жалосно.
  Да резимирам:
  – Цени на услугите ( кои ако имаш мрежа можеш да ги искористиш) Одлично во споредба со останатите
  – Техничка/ Инфо Центар квалификација за вработување да најдеш подмет и прирок во проста реченеца?
  – Запазување на рокови ( скоро како и сите останати ) рок=404
  – Координација помеѓу продажни салони – смешно и жалосно кога на корисник ќе му кажете дека мора да оди до другиот салон да си провери сам дали има таму тоа што го бара бидејќи не можат да исконтактираат со другиот салон они ( да станува збор за месара ок ама за оператор )
  – Цени на мобилните апарати? Незнаев дека во вип телефоните се со посебна изработка од драги камења и скапоцени метали.
  – Вип Фб фан пејџ, место каде корисникот прашува и каде корисникот изиграва техничка/инфо и незнам каква ти не подршка и не се секирајте сигурно нема да бидете удостоени со одговор од акаунт операторот ( не поради мрза или незнаење ) него едноставно тоа не му е зацртано во комуникациски план за тој месец.

 7. Јас не би одел на VIP, многу малце инвестираат во квалитетот на услугите, поради ниските цени кои ги даваат.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии