Видео на хрватски виолончелисти стана хит на YouTube

“Нашиот спот Smooth Criminal ги надмина сите очекувања и за само два дена стана најголема светска сензација, а мојот YouTube канал во последните два дена беше најгледан во целиот свет”, изјави Стјепан на Blic.rs, надевајќи се дека оваа изненадна светска популарност ќе можe да го однесе кон концертни спектакли на светските сцени.

Невообичаената изведба на Smooth Criminal од хрватските музичари, која има и одлична видео реализација, е одличен пример за како да се искористат новите медиуми за промоција на сопствениот талент.

1 коментар на “Видео на хрватски виолончелисти стана хит на YouTube

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии