Спонзориран текст

Ве повикуваме да учествувате на Bulgaria Web Summit 2018

Го подготвуваме следното издание од оваа одлична конференција и би сакале да ве поканиме да бидете дел од неа.

Како и изминатите години, така и оваа година Bulgaria Web Summit се одржува во Софија, Бугарија. Конференцијата е закажана за 14 април, а работилниците ќе се одржат ден претходно, на 13 април.

Може да очекувате да бидете во друштво на околу 800 посетители од цела Европа, и со досега 56-те регистирани македонци.

Главни теми за кои ќе се зборува на BWS 2018 се:

 • Javascript: Vue.js, React, NativeScript, Node.js;
 • Human Experience
 • Service Design
 • Gamification
 • PHP
 • DevOps
 • Databases
 • WebVR
 • Blockchain Technologies
 • Voice UI
 • eHealth

Засега останати уште околу 50 влезници, затоа побрзајте и обезбедете си место на следниот линк. Посетителите од Македонија се секогаш добредојдени!

Со гордост може да кажеме дека оваа година спонзори ни се: superhosting.bg, Mansion TOC, Milestone, SoftServe and Accedia. Благодарение на овие компании може да очекувате одлични говорници, уште подобро кафе, игри и забава за вашите деца во текот на целиот ден.

А, сега вратете се на тоа што го правевте пред да го прочитате овој текст и уживајте!


Напомена: Ова е комерцијален ПР текст закупен од страна на организаторите на Bulgaria Web Summit. IT.mk не сноси никаква одговорност за текстот и неговата содржина. Доколку и вие сте заинтересирани за објавување на промотивен текст за вашата компанија или производ, кликнете тука.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии