Unreal Engine 4 ќе донесе видео игри со неверојатна графика во Firefox

Игрите во прелистувач пред само неколку години беа користени за подбив, но по Unity – Web Player работите се промениjа. Наскоро Unity ќе добие посериозна конкуренција со Unreal Engine 4 online, со што соработката на Mozilla и Epic повеќе нема да биде само концепт. Иако и Unreal Engine 3.0 изгледа одлично, графиката во најавениот Unreal Engine 4 изгледа неверојатно дури и за Kotaku кои велат дека „нема да ви се верува дека оваа графика доаѓа преку веб прелистува“. Краткото видео кое презентира верзија на Unreal Engine 4 во Firefox, предизвикува нетрпеливо да го очекуваме GDC 2015 каде Epic и Mozilla ќе објават повеќе информации за пребарувачите како гејминг платформа.

[youtube]c2uNDlP4RiE[/youtube]

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии