Учиме C++ со Мино: Конструктори

IT.mk редакција

во Вести

Во ова последно видео од C++ туторијалите за почетници остануваме на класи, поточно фокусот е на конструктори. Во видеото Мино објаснува повеќе за тоа што се конструктори во C++, која е нивната намена и како се користат.


Видеата на Мино Тодоров може да ги најдете на неговиот YouTube канал „Учиме со Мино“. Сите видеа на каналот се на македонски јазик.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии