Ubisoft ве наградува со две бесплатни игри

За време на промотивниот период играчите ќе можат бесплатно да си се почестат со World in Conflict и Assassin’s Creed IV Black Flag.

Во пресрет на новогодишното расположение, француското студио Ubisoft слави две големи годишнини. Верувале-или-не, поминаа цели десет години од критички-признатиот стратешки хит, World in Conflict. До 11.декември, сите корисници со uplay акаунт ќе можат бесплатно да ја преземат не само основната игра туку и последователната експанзија, насловена Soviet Assault.

Веднаш по ова, следи одбележувањето на десет години по излегување на првата Assassin’s Creed игра. Од 12.декември до 18.декември, играчите ќе можат бесплатно да ја преземат и играат една од најдобрите игри од серијалот. Assassin’s Creed IV Black Flag се испорачува во основна форма, но е одличен пример за достигнување на точка на совршеност во AC серијалот и најстрого се препорачува на сите оние кои се по пиратскиот живот.

1 коментар на “Ubisoft ве наградува со две бесплатни игри

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии