Трејлерот за World of Warcraft: Cataclysm стана вирален хит

Привлечноста на видеото и на третата експанзија е што освен што ќе го претстави две нови раси и нови предизвици за играчите, Blizzard ќе направи комплетен редизајн на виртуелниот свет Azeroth, што на еден начин ќе им донесе на гејмерите скоро нова игра.

World of Warcraft: Cataclysm ќе биде пуштена во продажба на 7 декември.

9 коментари на “Трејлерот за World of Warcraft: Cataclysm стана вирален хит

    1. blizzard самиот изјави дека играта се стреми кон гејмплеј не графички изглед поради фактот дека со очекување на масовност беа свесни дека играта мора да фура на голем опсег на конфигурации од послаби до супер јаки дека секој нема екстремен game rig по дома :D

  1. Нас ни преостанува само да гледаме видеа.Незнам кој би се осудил и би имал во нашава држава да дава 10 евра месечно да би играл ретаил сервер…

    1. Не е проблемот парите, не се многу, познавам луѓе кои на излегување трошат приближно толку. Проблем е што немаме голема можност како да се плати. Уште кај нас не е развиено она интернет купување.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии