Тим Кук несакајќи направи ужасна реклама за iPhone

Image courtesy of Tim Cook/Twitter

Иако Аpple одлучи да го прескокне овогодинешниот SuperBowl, еден од најголемите комерцијални настани во САД, сепак се најде во центарот на вниманието поради невештата фотографија на Тим Кук. Директорот на Apple во еуфоријата за победата на Denver Broncos сподели фотографија, очигледно направена со iPhone, коjа беше промашена и надвор од фокус. Г. Кук ја избриша фотографијата од Twitter, и сигурно жали што воопшто ја објавил бидејќи одговорот од социјалните мрежи беше навистина забавен и смешен, можеби и малку на штета на Apple и квалитетот на камерата на iPhone.

За воља на вистината втората фотографија е далеку подобра и најверојатно затоа е и помалку интересна на социјалните мрежи.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии