Новиот лаптоп од Acer, Predator 21X e првиот лаптоп со заоблен екран. Уредот доаѓа со технологија за следење на погледот што ќе овозможи подобро искуство за корисниците. Predator 21 X е „flagship“ лаптоп па затоа хардверот е најдобриот кој е достапен. Процесорот е седма генерација Intel Core, доаѓа со две графички картички Nvidia Geforce GTX 1080 […]

Прочитај повеќе

Samsung сериозно е заинтересиран да навлезе подлабоко во гејминг сегментот на ИТ пазарот, па со таа цел, на Gamescom конференцијата во Келн која е посетена од 300.000+ посетители го претстави своето портфолио на заоблени монитори. 24-инчниот монитор GFG70 нуди квалитетна слика и напредни опции за страстни гејмери, велат од компанијата. „Со оглед на фактот дека програмерите во процесот […]

Прочитај повеќе