Microsoft имаше полни раце работа оваа недела. По веста за купувањето на LinkedIn, на презентацијата на големиот гејминг саем Е3, компанијата најави две нови конзоли – Xbox One S и Project Scorpio. Sвезда на презентацијата е Project Scorpio, што е следниот чекор на Microsoft на пазарот за конзоли и виртуелна реалност. Конзолата доаѓа на крајот на […]

Прочитај повеќе