Гејминг студиото ZeptoLab, креатори на популарната мобилна игра Cut The Rope која е симната над 100 милиони пати, се овогодинешните победници на престижните стартап награди The Europas. Како и победничкиот стартап, така и неговите конкуренти се веќе етаблирани компании со инвестиции од неколку до десетици милиони евра наменети да го забрзаат развојот на бизнисите во […]

Прочитај повеќе

Moshi Monsters, стартап за чување на виртуелно милениче е победник на Гранд при наградата на неодамна одржаните The Europas награди за најдобар европски почетничка компанија/сервис организиран од Мајк Бучер од TechCrunch Europe.

Прочитај повеќе