Претседателот на Венецуела додека држеше говор во Каракас беше цел на атентат со дрон. Извори од Каракас јавуваат за 2 дронa на кои биле закачени експлозивни направи. Напаѓачот ја активирал направата над главата на претседателот. Пожарникарите кои биле во близина велат дека нападот со дрон не е причина за експлозија, туку плинска боца од станот […]

Прочитај повеќе

Претседателот на Венецуела, Хуго Чавез, побара регулирање на интернетот, за властите да имаат можност да ги изгасат сајтовите за вести и политички дебати кои според него шират лажни информации, пренесува Reuters.

Прочитај повеќе