Најголемата вест од овогодинешното издание на MTV Video Music Awards беше изјавата на Бијонси дека е бремена, вест која молскавично се рашири низ сите можни медиуми, и македонски портали само за тоа пишуваа во текот на вчерашниот ден. Веста беше хит на друштвените мрежи, каде Тwitter забележа рекордна твитаност за веста. Според официјалниот глобален ПР […]

Прочитај повеќе

„Најдобро. Откритие. Воопшто“. Вака еден корисник го искоментирал видеото во кое се прикажува роботско мини фрижидерче кое исфрла пиво со помош на iPhone апликација и камера која одредува каде фрижидерот да стрела со пивото.

Прочитај повеќе

Сервисот за микро-блогирање има над 145 милиони корисници, рече директорот на компанијата Еван Вилијамс во блог пост за пораст во мобилното користење на сервисот.

Прочитај повеќе

Да твитате преку Twitter страната е „soooo 07s“ :). Покрај тоа има и лоша функционалност. Но затоа постојат голем број клиенти како TWitDeck, Seismic и разни Chrome и Firefox додатоци кои го олеснуваат и организираат твитањето.

Прочитај повеќе