Ако не следите еСпорт веројатно никогаш не сте слушнале за Енцо Бонито. Г. Бонито има 23 години и професионално се натпреварува во тркачки симулации. Неодамна тој успеа на тркачка стаза да ги победи Лукас Диграси и Рајан Хантер-Реј. Лукас Ди Граси секако не е во самиот врв на мотоспортот, но е поранешен возач во Formula 1, […]

Прочитај повеќе

Дали трките со дронови можат да бидат подеднакво забавни и гледани како е-спортот? Drone Racing League ја најави првата година во натпреварите, и судејќи по најавата станува збор за спорт преполн со акција. Доколку сте гледале некој од натпреварите во акробатско летање, тогаш леталата со дронови најверојатно ќе ги опишeте како акробатско летање на стероиди. […]

Прочитај повеќе