Полицијата и судските власти во Аризона се пред сериозен предизвик. Автономно возило на Uber додека тестираше, удри и усмрти пешак. Возилото додека било во автономен режим удрило во 49-годишна жена во Темпи, Аризона. Жртвата минувала улица, надвор од пешачки премин, а полицијаа сè уште го истражува случајот. Несреќата се случила во неделата навечер. Жената, Елејн […]

Прочитај повеќе