При крајот на зимската распродажба, Steam ја објави листата од најпродавани и најиграни игри во 2017 годинa. Слично на претходната година, најпродаваните игри се наоѓаат во неколку категории, како Platinum, Gold, Silver и Bronze. Параметрите според кои Valve се одлучиле за ваква класификација се непознати, но се претпоставува дека игрите во горните категории имаат спечалено […]

Прочитај повеќе

Месецот јуни со години наназад се асоцира со огромната летна распродажба, не само на Steam туку и на другите веб сајтови. Со полна пареа, клучеви за дигитални игри се продаваат со попусти кои се движат од скромни 33% па сè до бесрамни 95%. Токму поради ова, поголемиот број гејмери гледаат на јуни како на уникатна […]

Прочитај повеќе

Развојното студио Bandai Namco ги израдува фановите со нов трејлер за очекуваната Tekken 7. Краткиот видео материјал покажува извадоци од приказната и одредени гејмплеј елементи. Интересно е тоа што Tekken 7 е излезен за јапонските аркадни станици повеќе од година и пол, а она што сеуште се очекува е играта да се појави и за […]

Прочитај повеќе