Секојпат кога ќе се почнат муабети за гејминг стриминг сервиси, автоматски се прикрадува фразата: Netflix за игри. Се чини дека на Netflix му е мака од постојаната таква споредба и реши да ги засука ракавите и да се втурне и во индустријата со игри. Првите чекори планира да ги направи со заедничка соработка со Telltale Games, […]

Прочитај повеќе


Добри вести за љубителите на ТВ серијата Stranger Things и ретро видеоигрите. Инди девелоперите Infamous Quest креираа point&click авантура базирана на хит серијата на Netflix. Со оглед на сензибилитетот на серијата се чини дека изборот на жанрот и изгледот на играта е полн погодок. За жал, видеоиграта следи еден мал дел од серијата, а играчот е во […]

Прочитај повеќе