Facebook наскоро ќе воведе нова опција unfollow со која на корисниците ќе им овзможи поинаков начин за филтрирање на содржината, јавува TechCrunch. Функцијата на unfollow ќе биде идентична на досегашната hide all која досега овозможуваше спас од страните кои буквално спамираа неинтересни понуди на друштвените мрежа. Опцијата ќе се наоѓа до копчето „Ми се допаѓа“ […]

Прочитај повеќе

Познатиот рапер Канје Вест има скоро 500 илјади следбеници на Twitter, но раперот следи само еден твитерџија. И тоа не е друга позната личност туку рандом дечко од Ковентри.

Прочитај повеќе