Минатата година Samsung ги повлече своите Galaxy Note 7 уреди поради сериозни прoблеми и експлозии на батеријата. Оттогаш се појавија неколку вести за повторна продажба на Note 7, но сега и официјално Samsung става крај на оваа приказна. Деловите од Note 7 ќе бидат искористени во нов уред, Note FE (Fan Edition). Досега се повлечени 2.5 милиони […]

Прочитај повеќе

Samsung закупи цела страница во печатен медиум во САД за да им се извини на корисниците за проблемите со Note 7 телефонот. Компанијата поради проблеми со батеријата мораше да го повлече уредот иако беше најавуван како најдобриот Android фаблет. „Ќе го преразгледаме секој аспект на уредот, целиот хардвер, софтвер, производството и структурата на батеријата. Ќе […]

Прочитај повеќе

Најдобриот телефон на Samsung досега, Galaxy Note 7 ќе доцни. Гигантот најави дека поради контрола на квалитетот ќе бидат одложени испораките, што всушност е политички говор дека нешто не е во ред со уредот. „Испораката на Galaxy Note 7 е одложена заради дополнителни тестови на квалитетот на уредот.“, вели претставник на Samsung за Reuters. Засега […]

Прочитај повеќе