По фијаското со Galaxy Note 7, Samsung се надева дека со Galaxy Note 8 повторно ќе ја врати довербата кај корисниците. Колку фановите го сакаат Note телефонот, покажува и самиот факт дека додека Samsung не ги исклучи телефоните голем дел од корисниците не ни сакаа да ги вратат. Сепак, овој пат Note 8 ќе треба да […]

Прочитај повеќе

На настан оддржан во ресторанот Воденица во Скопје, пред претставници на медиуми и деловни партнери, Samsung Македонија ги најави новите модели Samsung Galaxy S8 и Samsung Galaxy S8+. „Со најновите модели на паметни телефони ги поместуваме границите во мобилната индустрија. Претставуваме телефони кои со својот хардвер и софтвер во потполност одговараат на потребите на современиот корисник. Galaxy S8 […]

Прочитај повеќе

Заврши сагата за Galaxy Note 7. Samsung ги повлекува телефоните и престанува со производство на уредот. Со соопштение излезе и Samsung Македонија кој ги повика корисниците да ги вратат своите Note 7 уреди. Компанијата повлече над 2,5 милиони продадени уреди. Ги менуваше уредите, но наскоро и променетите уреди имаа ист проблем, Телефоните беа самозапаливи. Се […]

Прочитај повеќе