Darksiders III ви дозволува да се вратите во постапокалиптична верзија на планетата Земја и да ставите крај на седумте смртоносни гревови. Преку вртоглава hack-n-slash акција која е препознатлива за овој акционен-авантуристички серијал, играте со Фјури. Но, дали женска протагонистка успева во ревитализирање на овој серијал? Си земавме за слобода да ги собереме мислењата од сите […]

Прочитај повеќе

Најголемата светска e-продавница Amazon, го исполни ветувањето и ги избриша рецензиите од корисниците на кои им се ветувани попусти или производи. Вакви мотивирани предизвици беа сериозен проблем за продавницата. Проблемите се поради тоа што овие рецензии се необјективни и во просек имаат +0,38 повисок рејтинг од останатите.  Или со бројка мотивираните прегледи се 4.74 од […]

Прочитај повеќе

Доколку ја посетите Steam страната за Football Manager 17 ќе забележите две интересни работи. Прво, играта веќе има стотици рецензии. Второ, 70 проценти од рецензиите се негативни. Првата работа е како директен резултат од желбата на Sega да овозможи предвремен пристап до играта за сите оние кои ќе ја нарачаат FM17 пред нејзиното официјално излегување. […]

Прочитај повеќе

Nuka-World е последното проширување за Fallout 4 и воведува новитети во скоро сите аспекти од играта. Нови главни и споредни задачи, нови непријатели, оружја и костими и, можеби најважното од сè, нови и надградени елементи во гејмплејот.  Но, дали ваквиот коктел е доволно освежителен, а со самото тоа и способен да ја згасне жедта на […]

Прочитај повеќе

Од вчера e достапна бесплатната надградба на Windows 10 во 190 држави, вклучувајќи ја и Македонија, и веќе пристигаат првите коментари и реакции од корисниците. „Windows 10 е најдобрата везија на Windows досега – кога се ќе функционира. Во оваа форма оперативниот систем сè уште не изгледа довршен и би почекал неколку недели пред да […]

Прочитај повеќе

BlackBerry Classic се враќа. Компанијата најави дека се враќа на стариот модел на телефони, на кои половина простор е за дисплеј, а втората половина за физичка тастатура. Станува збор за најпопуларниот модел на некогашниот RIM, а сега ќе доаѓа за се чини прескапи 450 долари. Classic доаѓа со 3,5-инчен екран со резолуција 720х720 пиксели, што […]

Прочитај повеќе

Еден од најубавите телефони од Samsung, Galaxy Alpha, е веќе достапен во продавниците, и веќе се појавија и првите рецензии за првиот „метален“ телефон од јужнококорејскиот производител. Метален е под наводници бидејќи само рамката на телефонот е метална, позадината останува пластика, но и тоа е доволно да го направи Alpha далеку поелегантен телефон од грдиот […]

Прочитај повеќе

Samsung сигурно ќе биде задоволен што првите рецензии на новиот Galaxy S5 се позитивни, но ќе биде и разочаран бидејќи за разлика од претходниците, сите рецензенти се речиси едногласни дека Galaxy S5 не носи голема инвовација. Најголем број од коментарите се воздржани, иако можеби е најдобра констатацијата на Phonearena кој заклучуваат дека кога луѓето ќе […]

Прочитај повеќе

Пристигнаа првите впечатоци за новиот Samsung Galaxy S4 чија продажба ширум светот ќе започне од 26-ти април, а во Македонија ќе е достапен во мај. Се чини дека најимпресиониран е Mashable кој го прoгласи Galaxy S4 за најдобар Android телефон на сите времиња. A не помалку импресионирани се и TechCrunch или All Things Digital, кои […]

Прочитај повеќе

(Доколку сакате да дискутирaте за рецензијата, да прашате или споделите искуство, направете го тоа на форумот на IT.com.mk) Logitech е на тронот кога е во прашање гејминот. Со G серијата уште од далечната 2006 години докажа дека може да направи опрема за играње со висок квалитет и одлични перформанси. Неколку години подоцна Logitech ја престави […]

Прочитај повеќе

Со цел да се подобри квалитетот на рецензии на апликациите во Google Play Store, од Google ги интегрираа профилите од Google+ во продавницата. Така од сега кога ќе коментирате нешто за некоја апликација, истото ќе биде објавено со вашето име и презиме. Ваква интеграција веќе има со YouTube. Оваа можност е веќе во функција и […]

Прочитај повеќе

Без разлика дали мотивирани од лошиот производ или од преголемите очекувања, Microsoft Surface RT дебитира со лоши критики. Verge, Gizmodo, FWD, New York Times не го поштедија првиот таблет на Microsoft. Иако некој од критиките се претерани, „Surface не е корисен во вашиот скут, освен ако не сакате да се мачите“, или „ Навистина ќе се […]

Прочитај повеќе