Шпанскиот фудбалски клуб, и воедно најскапиот спортски клуб во светот, Real Madrid започнува соработка со една од најголемите ИТ компании Microsoft. Звучи како „match made in Heaven”, но се работи за партнерство кое може да го следат сите фудбалски клубови. Фудбалскиот клуб и технолошкиот гигант потпишаа четири годишно партнерство кое треба да ги приближи навивачите […]

Прочитај повеќе

За многумина англиската Премиер лига е највозбудливата фудбалска лига во светот, но двата најголеми клубови сепак се шпанските Реал Мадрид и Барселона. Овие два клуба придонесуваат многу кон популарноста на оваа лига што се забележува и на друштвените мрежи, кои се место за дискусија и расправии меѓу фановите. Ако ги споредиме на Twitter, ќе видиме […]

Прочитај повеќе

Не мора да седите пасивно пред телевизор вечерва во 21:00 гледајќи го El Clasico, дуелот меѓу Барселона и Реал Мадрид, еден од најголемите фудбалски натпревари. Следете го натпреварот онлајн и вклучете се во дискусијата!

Прочитај повеќе