Lord of Rings Online e една од најпопуларните MMO игри која има огромна и лојална база од фанови. За играта моментно се работи на целосно нова експанзија која се вика Fate of Gundabad. Во чест на тоа, сите пакети со квестови кои се моментно достапни за играта (а, достапни се многу!) се бесплатни за сите […]

Прочитај повеќе

Zinio е една од најпознатите платформи за читање дигитални списанија. Со години наназад, продава годишни претлати и го дозволува нивното читање или преку апликација за телефон, или преку прелистувач. Поодамна, авторот на овој текст често го користеше Zinio но, поради високите претплати, кои обично се движат околу 2000 денари, мораше да се направат одредени компромиси. […]

Прочитај повеќе

Ако нешто има подобро од игри на телефон, тоа се евтини игри на телефон. Секоја од препорачаната игра е заснована на исклучително субјективни мислења и во случај да не сте импресионирани на начин на кој ние мислевме дека би биле, не заборавајте да ја искористите политиката за враќање на средствата на Google и автоматски да […]

Прочитај повеќе

The Elder Scrolls Online станува исклучително добра ММО игра. Летово е одличен период да ѝ се навратите, особено доколку сакате да учествувате во неколку интересни промоции и да добиете животни за јавање или (бонус) предмети од висока козметичка и функционална вредност. Doom Wolf е исклучително импозантно животно за јавање. Погледнете го само! Го паметиме моментот […]

Прочитај повеќе

Онлајн светот на Elder Scrolls се одликува со неколку временско-чувствителни промоции кои не би требало да ги пропуштите. 1. Бесплатен пробен период на претплатничкиот модел До 12 февруари, ќе можете да ги проверите скоро сите предности во кои уживаат претплатниците на играта и да добиете пристап до сите додатоци, не исклучувајќи го и проширувањето Morrowind. […]

Прочитај повеќе

РЗ Инфомедиа, преку својата онлајн платформа zk.mk бесплатно ќе ги промовира стартапите кои се регистрирани во последните  12 месеци. Вредноста на промоцијата е 120 евра и се состои во тоа што при пребарување по дејност на сајтот на Златна книга, овие бизниси ќе добијат приоритетно место како спонзориран резултат. Дополнително, бизнисите кои ќе се пријават за […]

Прочитај повеќе

Уметникот Боб Рос требаше да биде гостин само еден ден на Twitch Creative, со цел да го популаризира каналот. Но, откако неговите видеа привлекоа 5,6 милиони гледачи, Twitch одлучи дека „The Joy of Painting“ ќе се претвори во редовно шоу закажано за секој понеделник. Бидејќи станува збор за маратон од 21 сезона на ТВ серијата, […]

Прочитај повеќе

Microsoft е сериозен во своите намери сериозно да не подзамисли и да ги одбереме токму Surface таблет компјутерите или Windows Phone паметните телефони. Новата понуда на компанијата трае до 27 октомври, а овозможува корисниците да ги заменат своите iPhone, iPad или Android уреди, за вредносни ваучери со кои можат да купат Microsoft мобилни уреди. Откако минатата недела […]

Прочитај повеќе

Аndroid апликацијата Box која е сервис за складирање во облакот, им понуди на сите свои досегашни и идни корисници неверојатни 50 GB! простор доколку во следниве 30 дена ја симнат надградената Android апликација. Box вели дека просторот е засекогаш. Тоа значи дека дури и откако ќе поминат промоциите, ќе имате неверојатни 50 GB простор. Стратегијата […]

Прочитај повеќе

Поголемиот дел од корисниците ги прифаќаат брендовите на Facebook, 39 отсто твитаа за брендови, 58 отсто имаат кликнато Like на фан страна, а дури 41 отсто од корисниците имаат споделено содржина од бренд, се вели во инфографикот на Ask your target market за како брендирањето функционира на друштвените мрежи, пред се на Twitter и Facebook. […]

Прочитај повеќе

QR кодовите се веќе составен дел од промотивните активности на големите светски компании. Прашање на време беше кога филмските студија ќе започнат да ги имплементираат QR кодовите при рекламирањето на своите нови филмски хитови. Fox Searchlight е првото филмско студио кое за промоцијата на својот филм Martha Marcy May Marlene направи голема QR кампања. Студиото […]

Прочитај повеќе

Со цел да се промовира брендот, T-Mobile во Барселона постави платформа за играње Angry Birds во живо. Не сум баш сигурен како успеале да го направат ова во видеото, но изгледа навистина кул, посебно кога експлодираат свињите. Дури има и оркестар кој ја свири музиката од Angry Birds.

Прочитај повеќе