Таман изгледаше дека паметното возило од Apple нема да видиме никогаш, компанијата дозволи накратко да ѕирнеме во Project Titan. Информацијата дека Apple не работи на сопствено возило е точна, но изгледа дека компанијата има готов прототип. Првата слика од технологијата на Apple, доаѓа од ко-основачот на Voyage, MacCallister Higgins. За разлика од претходниот пат кога беше забележано […]

Прочитај повеќе

Apple можеби и нема да произведува сопствени возила, но компанијата работи на софтвер кој ќе биде платформа за постоечките производители на автомобили. Промените во определбата на Apple да се откаже од паметно возило доаѓaат речиси истовремено со регрутирањето на Ден Доџ од BlackBerry на местото лидер на Project Titan. Тој е втор човек во Project […]

Прочитај повеќе

Apple и Google по се изгледа најдоа ново поле каде можат да си конкурираат, а овојпат друштво ќе им прават Uber и Tesla. Станува збор за автономно возило, а компанијата од Купертино работи на сопствен модел, велат извори на Guardian. Претставници на Apple веќе се сретнаа со претставници на Одделот за моторни возила, а на […]

Прочитај повеќе

Blizzard Entertainment се прилично таинствени кога е во прашање новата онлајн игра која за сега е наречена Project Titan. Можеби точно поради ова фановите со нетрпение ја чекаат секоја вест која барем малку има допирни точки со издавањето на оваа игра. Еден од огласите за вработување во Blizzard привлече волку големо внимание на гејминг страните. […]

Прочитај повеќе

Facebook е сопственик на Fb.com доменот, потврди Domain Name Wire само неколку дена пред најавената за понеделник Facebook прес конференција, на која, според зуењето на интернет, ќе биде претставен нов имејл сервис. Поврзаноста со fb.com е многу логична бидејќи наместо новиот редизајниран сервис за имејл да користи суфикс @facebook.com ќе се користи пократката варијанта @fb.com.

Прочитај повеќе