Акционата авантура кое го носи името на Том Кленси и ви дозволува да започнете ултимативно шутерско искуство во огромен, отворен свет воведе неочекувани новитети со најновата Jungle Storm надградба. Покрај рангирано играње, нови класи, оружја и мапи, француското студио, Ubisoft, лансира и специјален настан во кој гостува предаторот од истоимените култни холивудски остварувања. Како бесплатен, […]

Прочитај повеќе

Новиот лаптоп на Acer, Predator 21X ќе чини неверојатни 9.000 US долари. Компанијата се обидува да го брендира Predator како гејминг лаптоп, но самата категорија не им прирасна за срце на гејмерите. Лаптопот доаѓа со импресивен хардвер: 21-инчен IPS монитор со резолуција 2560 х 1080; седма генерација на Intel Core i7 процесор; две графички картички […]

Прочитај повеќе