Acer Predator 21X е супермоќен лаптоп кој по перформансите и хардверот надминува се освен најмоќните десктоп компјутери. Овие перформанси ќе ги чинат љубителите на хардвер 9.000 долари. Иако лаптоп, Predator 21X тежи околу 9 килограми, што го прави потежок и од десктоп компјутерите. Можеби вистински показател за компјутерот е куферот во кој доаѓа, и најверојатно може […]

Прочитај повеќе

Новиот лаптоп на Acer, Predator 21X ќе чини неверојатни 9.000 US долари. Компанијата се обидува да го брендира Predator како гејминг лаптоп, но самата категорија не им прирасна за срце на гејмерите. Лаптопот доаѓа со импресивен хардвер: 21-инчен IPS монитор со резолуција 2560 х 1080; седма генерација на Intel Core i7 процесор; две графички картички […]

Прочитај повеќе