Еден од најпопуларните веб сајтови за порно содржини, Pornbub, го исфрли седмиот годишен извештај за тоа кои биле најголемите трендови во 2019 година и на што највеќе се посветувало внимание од посетителите. Се работи за исклучително долг извештај до кој имате целосен пристап тука. Ние решивме да се посветиме првенствено на оние факти кои имаат […]

Прочитај повеќе

Кога градските власти во Њујорк ги инсталираа киосците за супер-брз интернет, сигурно не предвидоа дека граѓаните на јавно место ќе го користат интернет за гледање HD порно. Иако најголем дел од граѓаните ги користат 300 MB/s за преземање поинакви податоци, како локални мапи или локации на ресторани, некој од корисниците си најдоа други помалку прикладни […]

Прочитај повеќе

Порно или видеоигри, која од двете индустрии ќе допринесе повеќе за популаризација на виртуелната реалност? Во моментов предност има популарниот порно сајт Pornhub, кој заедно со BaDoink VR, стартува нова категорија „порно за виртуелна реалност“. „Во Pornhub е наша должност да им обезбедиме на корисниците од целиот свет најсовремена технологија. Виртуелната реалност е следната фаза […]

Прочитај повеќе

Интернетот е направен за порно. Ова иако е долгогодишна шега, сепак е многу блиску до вистината, посебно ако го погледнете Year in review извештајот од најпопуларниот порно сајт Pornhub. Во 2015 само корисниците изгледале 1,892 петабајти порно, со должина од 4.392.484.580 часа или 2,5 пати подолго отколку што постои хомо сапиенс. За ова да биде […]

Прочитај повеќе

Се случи мало чудо на 10-ти ноември. Најголемиот порно сајт Pornhub изгуби 10% oд своите 60 милиони посети поради видеоигра. Тој ден излезе Fallout 4 и се чини дека имаше поголемо влијание врз порно индустријата отколку било што друго.

Прочитај повеќе

Основачот на Oculus Rift, Палмер Лаки, нема никаков проблем со поврзувањето на нивниот уред со 3Д порнографија. „Oculus Rift е отворена платформа. Немаме контрола над софтверот кој може да се користи на него, а тоа е важно“, вели г. Лаки за Variety. Oculus нема самиот да пласира содржини за возрасни, со оглед на тоа дека […]

Прочитај повеќе

Само две пробивања се доволни за хаос во интернет порнографијата, вели софверскиот инжинер Брет Томас. Се што е потребно е злонамерна група или поединец да дојде до логовите од само еден од сајтовите кои го препознаваат името на корисникот, пример преку Facebook, и логовите од некој од порно сајтовите. Ова не е шега ако се […]

Прочитај повеќе

Во обид да си го заштити ликот и делотот, познатата пејачка Тајлор Свифт стана сопственик на TaylorSwift.porn и TaylorSwift.adult домените, јави BBC. Продажбата е дел од јавната понуда на ICANN кога и ќе бидат понудени генеричките домени, но ексклузивно предност во купувањето имаат јавните личности и компаниите на кои им беа понудени домените да ги […]

Прочитај повеќе

Нема сомневање дека порно индустријата често е иноватор кога се работи за пренесување на експлицитна содржина. Оваа индустрија беше прва која профитираше од брзиот интернет и можност да се гледаат куп видеа, и ќе биде првата која ќе ја искористи виртуелноста реалност. Дека фантазиите во виртуелната реалност нема да бидат повеќе исти со сегашните, покажуваат […]

Прочитај повеќе

Беше само прашање на време кога дигиталната валута биткоини ќе го пронајдат патот до порнографијата. Porn.com забележа пораст во бројот на посетители кои плаќаат со биткоини од, сега, 25 отсто, вели Reddit. Со слични податоци излезе и маркетинг директорот на страната во интервју за Guardian. Дејви Кеј од Sagan, компанија зад Porn.com, вели дека во […]

Прочитај повеќе

Сите порно сајтови по зададено ќе бидат блокирани од британските интернет провајдери за да се заштитат децата од лошото „корозивно“ влијание. Доколку некој сака пристап до порнографски сајтови, ќе треба да си нарача од провајдерите. Ова на кратко е агресивниот план на британскиот премиер Дејвид Камерон за борба против насилната и детска порнографија. Daily Mail […]

Прочитај повеќе

Новите верзии на мобилните апликации на Twitter за Android и iOS сега цензурираат „сензитивна содржина“ во која припаѓа насилството, голотијата и медицинските процедури, пренесува AllThingsD. Кога ќе има одреден твит со линк или слика за кој друштвената мрежа мисли дека треба да се цензурира, корисникот наместо твит ќе види порака дека твитот содржи сензитивна содржина. […]

Прочитај повеќе