По подолга пауза, #Комкаст се враќа, но во изменет состав. Повторно ќе го гледаме Дарко како зборува за all things marketing, овој пат придружуван од Дарјан Раденковиќ. Во првата епизода од втората сезона се зборува за улогата на маркетинг луѓето во креирањето на корпоративна веб страна.

Прочитај повеќе

Гости оваа епизода во студиото на GG се Фиџи и Ивица од Напнок. Двајцата се дел од QA тимот, што е влезна врата во индустријата за развој на видеоигри. Сите кои се заинтересирани, можат да ги погледаат и да видат за што станува збор. Во оваа епизода може да ги ѕирнете и FarCry5, SubNautica и […]

Прочитај повеќе

Триесет и третата епизода на GG е за Tekken 7 и Филип „FiGi“ Георгиев, најдобриот Tekken играч. FiGi е урбана легенда и речиси ниту еден муабет за „тепачки“ игри не може да помине без да биде споменат. Сите фанови можат и да ја видат колектор едицијата на играта. Во оваа епизода може да ги погледнеме […]

Прочитај повеќе

Оваа епизода отвори со една од најголемите вести минатата недела, Destiny 2 доаѓа на Battle.net. Епизодата има простор и за серијата Witcher и потсетување на годишнината на Overwatch. Се дискутира и за трејлерите на Flinthook, Dead Cells, Surge и трејлерот за Far Cry 5… Дополнителни има простор и за најинтересниот дел оваа епизода – 20 […]

Прочитај повеќе

Гости во оваа епизода се Владимир Трајчевски од Гоблин и Борис Момиќ од Archona. Ако ја изгледате оваа епизода ќе може да се запознаете со најдобрите игри на табла со кои може да започнете да играте. Епизодата има и доволно видеоигри, па може да ги видиме и Darksiders, Mario Kart 8 Delux и Prey.

Прочитај повеќе

Новата 101 епизода на GG.mk е замена за јубилејната 100 епизода. Гораст, Данко и Бобо во оваа епизода разговараат на теми на кои им ги предлагаа гледачите. Dota Major, сендвичарите во Скопје, компјутерниците во Скопје, и образованието кон кое треба да се стремат младите, беа дел од оваа епизода. Гости во оваа епизода се тренерот и […]

Прочитај повеќе

Гостин во ова издание, на 99 епизода на е GG.mk е Стефан Митров, од M3DS. Во оваа епизода може да ја слушнете приказната за почетоците на академијата и напредокот во последната година. Оваа епизода не може да помине без Dota 2 и Kiev Major, а секако не може да помине и без видеоигри. Во епизодата ја […]

Прочитај повеќе

Нова епизода на GG.MK и повторно без Гораст. Во оваа епизода на Данко и Бобо гостин им е Милан Тасевски од Archona Games. Поводот за гостувањето е новата игра која ќе ја издадат Galactic Warlords. Презентацијата на играта зафаќа добар дел од епизодата, па сите вљубеници во игрите на табла ќе имаат можност да ја […]

Прочитај повеќе

Новата епизода на GG.MK започна со мали технички проблеми. Во оваа епизода ќе гледате: Agents of Mayhem, Rise to Nobility и NBA: Playgrounds. По подолго време имаше и играње во живо на играта е Invisigun Heroes, а ќе може да го видите и трејлерот за Bulletstorm како и за Dark Souls 3: The Ringed city…

Прочитај повеќе

Новата епизода на GG.mk повторно ги врати Гораст, Данко и Бобо во студио. Овој пат главна ѕвезда на вечерта е Alienware 17 R4, гејминг лаптопот од Anhoch. Дополнително во оваа епизода љубителите на видеоигрите можат да уживаат во прегледот на: Persona 5 и Thimbleweed Park.

Прочитај повеќе

Во оваа епизода на GG.mk главната тема се Sci-fi световите кои се употребени во видеоигри. Изборот на Гораст се Halo и StarCraft, додека на останатите: 5. Bioshock. 4. Halo 3. Half-Life 2. StarCraft 1. Mass Effect  

Прочитај повеќе

Нова епизода на GG.mk која имаше рецензии на хардвер. Можеби поинтересно, ова е прв пат да има рецензија на додатоци кои најчесто ги заборававаме, столчиња. Дополнително, има можност да видите и глувчиња и слушалки. Хардверот е супер, но GG.mk сепак (барем засега) е емисија за игри. Во оваа епизода може да ги ѕирнете Shadow of War, […]

Прочитај повеќе