Имате прашања за новиот телефон на Google? Преку интересно видео, во 2 минути Google дава одговор на голем дел од прашањата кои ве мачеа за новиот Pixel 2. Темата на видеото е „Барај повеќе од твојот телефон“ и вклучува голем број на инфлуенсери како Salt Bae, Dua Lipa, Young MA, David LaChapelle и други.

Прочитај повеќе

Екраните на новите Pixel 2 телефон од Google, имаат проблеми. Дел од корисниците се жалат дека делови од екранот се „изгорени“ (burn-in) или имат промена на бојата. Проблематичен е единствено POLED екранот на Pixel 2 XL. Се чини дека проблемот е сериозен, а Google веќе започна со сопствени тестови. За жал, ова не се први […]

Прочитај повеќе

Неколку недели по претставувањето се појавија и првите прегледи на новите Pixel телефони од Google. Како и со претходните уреди, и овој пат најголемиот дел од медиумите се воодушевени од новиот телефон. Најголемиот дел од медиумите кои имаа можност да го погледнат телефонот го прогласија или за најдобар Android телефон. Првите погледи овозможуваат често да […]

Прочитај повеќе

Google ги претстави надградбите на Pixel телефоните, Pixel 2 и Pixel 2 XL. Хардверски телефонот и не е преголем исчекор, сепак комбинацијата на софтвер, хардвер и машинско учење, прави телефоните да бидат лесно препознатливи. Ако ви се допаѓаше претходниот дизајн на телефонот и сметате дека нема потреба од редизајн нема да бидете разочарани. Со исклучок […]

Прочитај повеќе

Pixel телефони, лаптоп, слушалки, камера, нов Google Home се дел од уредите кои компанијата ги претстави на својот настан во Сан Франциско. Pixel 2 и Pixel 2 XL Двата паметни телефони на Google беа планирани како ѕвезди на вечерта. Google повторно излезе со практичен дизајн. Без екран од крај до крај или заоблен екран, или […]

Прочитај повеќе