Новиот SSD на Samsung ги поместува границите кога брзините на дисковите се во прашања. Samsung SSD 950 Pro чита со брзина од 2,500 MBps и запишува со брзина од 1.500 MBps. Со оваа брзина дискот е дури четири пати побрз од претходникот, и кога ќе излезе во октомври, ќе биде најбрз SSD на пазарот. Драстичната […]

Прочитај повеќе

Apple ја претстави новата линија на 13, 15 и 17-инчните MacBook Pro лаптопи кои сега имаат побрз Sandy Bridge процесор и се првите компјутери кои ги имаат новиот Intel Thunterbolt портовите за побрз пренос на податоци.

Прочитај повеќе