Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, седумдесет и шесто издание. Red Dead Redemption 2 се поднови со нов трејлер кој кажува многу работи, само не дека играта ќе излезе за PC. Call of Juarez: Gunslinger одново се врати на Steam, но под друг издавач. […]

Прочитај повеќе

PlayerUnknown’s Battlegrounds, или PUBG не само што освои еден куп награди туку и успеа да се издвои како една од најпродаваните и најиграните игри на Steam. Токму поради ова воопшто не изненадуваат одлуките на останати гејмерски студија да имплементираат вакви модови во нивните игри. Fornite стана исклучително славна и игрива со воведување BR мод, а […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, дваесет и второ издание. Call of Duty: Infinite Warfare и Naruto Shippuden: Ultimate Ninja STORM 4 се бесплатни за играње викендов. Во случај да сакате привремено да се забавувате со мрежна акција или со аниме пресметки, игрите подготвено […]

Прочитај повеќе