Во чест на пет годишнината, Bioware и Star Wars: The Old Republic тимовите ги наградуваат сите играчи со неодоливо симпатични и корисни подароци. Имено, сите оние кои ќе се вклучат во играта до 16 јануари, ќе можат да купат дом на Корусант или Дромунд Кас за само 5 кредити, наместо нормалната цена од 5.000 кредити. […]

Прочитај повеќе

Викендов стартуваше една од најдолго очекуваните MMO игри – Guild Wars 2. По повеќе од пет години во развој љубителите оваа онлајн игра конечно може да видат што ArenaNet им подготви. Морам да признаам дека не сум „хардкор“ фан на Guild Wars и дека второто продолжение е мое прво искуство со играта (слободно го споделите […]

Прочитај повеќе

Гејминг студиото Infinity Ward го објави трејлерот од Modern Warfare 3 за да ја загрее атмосферата пред 8-ми ноември кога новото продолжение на најпопуларната FPS игра Call of Duty ќе се појави во продавниците. Трејлерот за „тројката“ е коплетно различeн oд сите други трејлери на претходни предолженија. Додека претходно трејлерите се фокусираа на визуелните моменти […]

Прочитај повеќе

Третото продолжение на масовната онлајн игра World of Warcraft се продаде над 3.3 милиони парчиња во првите 24 часа од стартувањето на продажбите, објави Blizzard додавајќи дека Cataclysm сега е најбрзо продаваната видео игра за PC на сите времиња надминувајќи го рекордот од ноември 2008 на… изненадување?… на Wrath of the Lich Kings, претходното продолжение на World of Warcraft.

Прочитај повеќе

Европскиот парламент стартува онлајн игра – Citzalia – во која играчите ќе можат да дискутираат низ 3Д Европски парламент и да се расправаат за клучни прашања во виртуелната Европа.

Прочитај повеќе

Надополнување 09.07.10:: Blizzard се предомисли – Нема да бара од члеовите да постираат со прави имиња и презимиња. Тука ќе го најдете целото соопштение.

Прочитај повеќе

Се чини Electronic Arts најде одличен модел за да ја промовира најпопуларната тркачка игра давајќи ја бесплатно и при тоа да заработи. Need For Speed World ќе се појави на 20 јули, ќе е онлајн и ќе е бесплатна, барем до десетиот левел. Ако играчите сакаат да напредуваат во играта, тогаш ќе мора да платат за содржината, односно за автомобили, додатоци, нитро…

Прочитај повеќе