Samsung ja претстави најновата верзија на својот „флагшип“ телефонот Samsung Note 10. За првпат уредот доаѓа во две варијанти Note 10 и Note 10 Plus. Ова и не е првпат Samsung да претстави различни уреди, претходно понуди стандардна и „Edge“ верзија, но за сега двете верзии на телефонот имаат различни големини. Што се однесува до […]

Прочитај повеќе

Samsung ги испрати поканите до медиумите, компанијата најави дека 23 август е дата на која треба да бидете слободни. Без сомневање компанијата ќе го претстави новиот Galaxy Note 8. Save the date! August 23, 2017 #DoBiggerThingshttps://t.co/uSEvuV1QKN pic.twitter.com/9lbxtDtm0l — Samsung Electronics (@Samsung) July 20, 2017 Дури ни поканата не остава премногу на фантазијта. Пораката „Прави поголеми […]

Прочитај повеќе