Неодамна беше емитувана дваесетата епизода на видео подкастот MKD20. Поради технички проблеми оваа епизода не се најде на YouTube каналот, но љубителите на MKD20 најверојатно забележаа дела Благој, Иван и Илија престанаа со снимање. За жал, не станува збор за времена пауза. Видео покастот престана со снимање и емитувањe по 2 сезони и 46 епизоди. За […]

Прочитај повеќе

Новата епизода на MKD20 продолжува без претходно смислено сценарио. Епизодата овој пат има од сѐ по нешто. Малку разговор за монитори, малку за филмови, па и игри. Ако сакате наскоро да купите монитор или гејминг маус тогаш е добра идеја да ја изгледате оваа епизода.

Прочитај повеќе

Момците од MKD20 се сè уште под влијание на For Honor па во добар дел од епизодата може пак да го слушнете нивното искуство од бетата. Дополнително може да погледнете мал сегмент за игрите на Ubisoft, како Watch Dogs и South Park: Fractured but Whole. Гледачите можат да го погледаат и мислењето за Ashes of […]

Прочитај повеќе

Почетокот на оваа епизода е за главната гејминг вест од минатата недела – затворена бета за For Honor. Секако епизодата нема да пoмине без куп други најави за игри. Покрај првиот поглед на For Honor може да ги видите и: DIRT 4, Ace Combat 7, Rave In Redwood, The Division Last Stand, Pilars Of Eternity […]

Прочитај повеќе

По хардверот кој беше презентиран во последните неколку епизоди, најновата епизода на MKD20 во целост е посветена на видеоигрите. Новите класи од For Honor се дел од оваа епизода, а хорор авантурата Call of Cthulhu исто така добива дел од времето на тројцата страствени гејмери. Може да ги погледнете и да слушнете и за: Dark […]

Прочитај повеќе

Новата епизода на гејминг подкастот MKD20 ни носи интересни гејминг вести од CES. Момците од подкастот ни ги презентираа: Acer Predator 21X, Razer Project Valerie, Nvidia: Facebook stream. Сепак гејминг подкаст без игри не бива. Оваа епизода е во знак на надградбите на Blizzard. World of Warcraft ја претстави новата надградба, а надградба има и за Overwatch. […]

Прочитај повеќе

Последната епизода за 2016 на МКД20 донесе листа на најочекувани наслови за првите месеци на 2017. Најочекувани во јануари се: Rise & Shine; Tales of Berseria;  Resident Evil 7; Memoranda (PC); Conan Exiles – Steam Early Access; и Disgaea 2. За февруари најочекувани игри во МКД20 се:  Nights of Azure; For Honor; Sniper Elite 4; […]

Прочитај повеќе

Новата епизода на MKD20 носи добри вести за љубителите на хардвер. Тимот на MKD20 оваа епизода зборуваат за AMD процесорот и споредбата со Intel, но и за графичките картички Radeon. Секако дека и во оваа епизода во главен фокус се видеоигрите Guardians Of Ember, Shadow Tactics, For Honor, Division и Grim Dawn…

Прочитај повеќе

MKD20 има нова епизода, во неа иако се покуси за еден член, сепак се подеднакво забавни. Освен игрите во оваа епизода може да се запознаете и со дел од промените на нивниот вебсајт и продавницата. Игрите за кои се зборува се Ashes Of Creation, Orcs Must Die, ESO и Hitman…

Прочитај повеќе

Новата епизода на MKD20 има куп нови и интересни игри, но и потсетување на некои постари…  Во оваа епизода фокусот е на: Games Of Glory, Cities:Skyline-Natural Disasters, The Dwarves, Dead Rising 4. Сепак на десет дена пред премиерата на новиот Star Wars, оваа епизода отвора со новата експанзија на The Old Republic.

Прочитај повеќе

Новата епизода на MKD20 е фокусирана на најдобрите игри понудени на „Black Friday“. Titanfall 2, Black Desert Online се дел од игрите кои доаѓаат со значителни попусти и кои се препорачани од МКД20. Дел од епизодата е и Final Fantasy XV која излегува оваа недела.

Прочитај повеќе

Фокусот на новата епизода на MKD20 овојпат се онлајн игрите, иако секако не изостанаа и останатите игри. За сите кои се заинтересирани за некои ММО кои се излезени поодамна, а сега се достапни бесплатно, ова е епизодата која може да им помогне. Дополнително ако ги следите епизодите во живо на Twitch, MKD20 има анкета за […]

Прочитај повеќе