Најновата експанзија за Middle-earth: Shadow of War се вика The Blade of Galadriel и од неодамна им стои на располагање на сите оние кои сакаат да ги продолжат авантурите во средната земја, но на малку поразличен начин. Имено, овој пат не играте со Талион, туку со Елтариел, елфска атентаторка која е смртоносна онолку колку што […]

Прочитај повеќе

При крајот на зимската распродажба, Steam ја објави листата од најпродавани и најиграни игри во 2017 годинa. Слично на претходната година, најпродаваните игри се наоѓаат во неколку категории, како Platinum, Gold, Silver и Bronze. Параметрите според кои Valve се одлучиле за ваква класификација се непознати, но се претпоставува дека игрите во горните категории имаат спечалено […]

Прочитај повеќе

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, педесет и четврто издание. Star Wars Battlefront 2 микротрансакциите се привремено укинати и сите работи се отклучуваат само преку гејмплејот, а не паричникот. Многумина мислеа дека причината за ова се бројните бурни реакции од фановите, но, според непотврдени […]

Прочитај повеќе

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, педесет и второ издание. Battleborn исфрли уште едно надополнување кое е и воедно последно. За жал, играта не успеа да привлече доволно играчи за да може да биде надополнувана во иднината. Како дел од есенската надградба, имате на […]

Прочитај повеќе

Ние сме против пиратерија, но и против имплементирање анти-кориснички стратегии. Ставање DRM заштити кои првенствено ги ограничуваат правата на легалните гејмери не е ефикасна стратегија, нешто што дигиталната продавница GOG.com го докажува со секој поминат ден. DRM заштитата Denuvo знаеше значително да им го наруши психичкото здравје на пиратите, особено на почетокот, кога игрите со […]

Прочитај повеќе

Во пресрет на ноќта на вештерките, месецот октомври првенствено става акцент на најстрашните игри и нивно преигрување до раните утрински часови. Па така, The Evil Within 2 ќе проба да ја тестира вашата отпорност на стравот, а South Park: The Fractured But Whole ќе се потруди да го направи токму спротивното. Гладните RPG гејмери дополнително […]

Прочитај повеќе

Middle-earth: Shadow of War е една од најочекуваните игри за 2017 година. Играта се уште не е излезена, но луѓето зад неа со месеци наназад се гушат во контроверзна прашина, првин со воведување микро трансакции во кампања за еден играч, а потоа и со додатокот Forthog Orcslayer. Mike Forgey беше извршен продуцент за Middle-earth: Shadow […]

Прочитај повеќе

Middle-earth: Shadow of Mordor беше една од оние игри кои неочекувано се прикрадоа во срцата на гејмерите и инстантно ги импресионираа со комплексната изведба на гејмплејот и напнатата приказна. Со најавувањето на Middle-earth: Shadow of War, тимот успеа да нè изненади и по вторпат. Микро-трансакции во продолжетокот, меѓутоа, се изненадување во сосема спротивен правец. Според […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, триесет и шесто издание. Payday 2 е бесплатна на Steam. Откако ќе се поделат пет милиони копии, играта повторно ќе се продава за пари. Ваквиот потег се имплементира за масовно да се охрабри надградба на ултимативната едиција која […]

Прочитај повеќе