Ако на минатогодишниот CES кај телевизорите фокус беа огромните димензии, оваа година ова не е случај. Најинтересниот уред кој го видовме оваа година е 75-инчниот MicroLED телевизор на Samsung. Секако 75-инчи не е мал телевизор, но претходниот телевизор со MicroLED технологија беше 219-инчниот The Wall. Она што е интересно е дека Samsung успеа да ги […]

Прочитај повеќе

Apple работи на сопствени екрани за следната генерација на уреди. Компанијата има „таен“ развоен оддел во Калифорнија и каде произведува и тестира екрани, јави Bloomberg. Според најавите, Apple работи на microLED екрани. Екраните најпрво би требало да се појават во паметните часовници. Потоа можеби и во телефоните на Apple. Она што е непознато е дали […]

Прочитај повеќе