NordPass е менаџер за лозинки. Како таков, менаџерот ги памети бројните лозинки кои ги користите низ сајтовите и успешно ги сервира во соодветни ситуации. Со оглед на тоа дека доаѓа од тимот заслужен за NordVPN, се работи за исклучително способен менаџер за лозинки. На располагање имате и верзија за мобилен телефон, но и десктоп верзија. […]

Прочитај повеќе

Копање низ фајловите во вашиот телефон знае да биде фрустрирачко, особено доколку не користите соодветна апликација. Иако постојат многу, подеднакво корисни алатки за управување со фајлови, алатката на Google, Files, се истакнува поради неколку причини. Пред неполн месец дена, од Google го прославија користењето на алатката од над 100 милиони корисници, на месечно ниво. Популарноста […]

Прочитај повеќе

Една од најпопуларните фудбалски менаџерски симулации, Football Manager, од следната година, т.е. од следната сезона, кога ќе биде објавена FM 2014, ќе добие поддршка и за GNU/Linux, најавија од Sports Interactive. Играта ќе биде поддржана на Ubuntu 12.04. So the promised snippet of #FM14 news. As well as being on Mac & Windows, it will […]

Прочитај повеќе

Една од најпопуларните фудбалски игри на Facebook, Тop Eleven на српската Nordeus, која неодамна стана поиграна и од Fifa Superstars, сега ја надмина и бројката од 4 милиони активни корисници месечно. Top Eleven е стартувана пред една година, и е фудбалска игра каде играчот е менаџер на тим, со можност да купувац и продава фудбалери, […]

Прочитај повеќе

Како една од водечките иновативни компании на Google му е важно да ги вработи само најспособните и креативни умови. Токму затоа интернет гигантот при интервјуата за работа поставува едни од најлудите и најоткачените прашања. Логичките проблеми на прв поглед се откачени, но тоа што вработува е секако креативниот одговор.

Прочитај повеќе