Mafia III, како што на времето напишавме во нашата рецензија, навистина не е лоша игра. Двете експанзии кои излегоа за неа, заедно со уште еден додаток, дополнително се потрудија да го продолжат вашиот престој во овој универзум. Основната игра беше дел од пакетот на Humble Bundle, но и гостуваше во Playstation Plus, така да, доколку […]

Прочитај повеќе

Добредојдовте на дестинацијата каде нема ништо поубаво од сервирање огромни гејминг настани во исклучително мали, но неодоливо слатки дози. Ова е вашиот најнов извештај од светот на игрите! Сите претплатници на EA Access можат да ја преземат и играат Battlefield 1. За време на пробниот период од десет часа, играчите ќе можат да поминат низ […]

Прочитај повеќе

Новиот месец е пред нас, а со тоа се ближи и крајот на исчекувањето на најдобрите игри најавени за октомври. Независно дали сте по стратегии, RPG игри или вртоглава акција, го одбравме најдоброто од најдоброто. Ова се нашите најочекувани игри за месец октомври! Mafia III – 7 октомври (PlayStation 4, Windows PC и Xbox One) Третата и […]

Прочитај повеќе

Mafia.mk е прва македонска онлајн игра налик на друштвена мрежа која се бави со организираниот криминал. Играта е веб базирана, значи ви треба прелистувач за да ја играте и е едноставна текстуална игра. Вие сте криминалец кој се обидува да стигне до врвот на подземјето. Крадете автомобили, лижавчиња од деца, продавате дрога со цел да се собере поголема почит и секако – пари. Звучи навистина криминално, но покрај забавниот аспект има и едукација вели Трајче Петров алијас SkechBoy, студент на електро-технички факултет и еден од креаторите на Mafia.mk.

Прочитај повеќе