Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, триесет и седмо издание. Steam започна со нивната летна распродажба и до петти јули ќе продава илјадници игри со попусти до 95%. За време на распродажбата добивате сезонски карти за секои потрошени 10 долари, како и за прелистување […]

Прочитај повеќе

90% од играчите на Mashinarium се пирати и затоа им нудиме пиратска амнестија! вели чешкото независно студио Ameta Design нудејќи 75% попуст на логичката и артистичка Mashinarium која сега чини само 5 долари.

Прочитај повеќе