Фотографскиот пар Ани и Дими, кои пред некое време ги интервјуиравме за тоа како е да се работи заедно, денеска на својот официјален Facebook профил споделија видео од нивниот тест на камерата на iPhone 7 Plus. Парот ја тестира камерата на новиот iPhone 7 Plus во студио и на терен, а резултатите се презентирани во самото […]

Прочитај повеќе

Официјалниот дистрибутер за Apple телефоните за Македонија iStyle, најави дека новиот iPhone пристигна и во Македонија. Она што можеби е малку чудно е што iStyle организира полноќна продажба, еден месец по официјалната продажба. Доколку ова не ви пречи, имаме добри вести! Настанот ќе го водат Гораст Цветковски и Сашко Коцев, а тие секојпат се забавни. Освен […]

Прочитај повеќе

Порталот iFixit има карактеристичен начин на претставување на уредите кој ни овозможува да ѕирнеме во нивната внатрешност. Овој пат жртва на нивните алатки е поголемата верзија на iPhone 7. Новиот iPhone 7 Plus доаѓа со рeчиси идентичен дизајн како и претходната генерација, но сепак има подобрувањa. Најголемите промени покрај новите A10 Fusion и M10 процесори […]

Прочитај повеќе

Целата вчерашна еуфорија околу настанот на Apple на кој се претставија Apple 7 и Apple Watch Series 2 сумирана во видео од 107 секунди.

Прочитај повеќе

Денеска Apple го претстави новиот модел на најпродаваниот мобилен уред iPhone. Седмата серија на iPhone доаѓа со неколку новини – подобрена камера, водоотпорност, безжични слушалки – прочитајте повеќе за новиот iPhone 7 тука. Стандардно како и со секој нов модел, легендарниот дизајнер на Apple, сер Џон Ајви, говори за дизајн филозофијата зад овој модел.

Прочитај повеќе

Настаните на кои Apple ги претствува своите паметни телефони речиси една деценија се дел од најзначајните настани во индустријата. Оваа година 7 септември е датата на која светот за првпат го виде iPhone 7. „Веќе продадовме над 1 милијарда телефони. Ова го прави iPhone најпродаваниот продукт од својот вид.“, изјави Тим Кук, кој на настанот […]

Прочитај повеќе

Куповите фотографии на социјалните мрежи како Facebook, Instagram, па дури и LinkedIn се сериозен предизвик за биометриското заклучување. Препознавањето на ликот со помош на камера е еден од новите методите за отклучување на уредите како Samsung Galaxy Note 7 и најверојатно очекуваниот iPhone 7. Истражувањето на Универзитетот Северна Каролина во САД, покажува дека ниту овој нов […]

Прочитај повеќе

За следната недела Apple најави настан на кој најверојатно ќе ја претстави следната верзија на iPhone. Најавата за настанот е од минатиот месец, но со поканите до медиумите сега е и официјална. Без сомневање телефоните нема да бидат единствени на оваа презентација, а освен уреди, Apple презентира и нови верзии на оперативните системи. Со оглед […]

Прочитај повеќе