Вообичаено интернет е ужасно место за барање на помош од заедницата, но овојпат интернет заедницата му помогна на еден татко да пронајде чаша за неговиот 14 годишен син. #ICYMI More joy for @GrumpyCarer, thanks to @tommeetippee_UK #CupForBenhttps://t.co/AV8LjF9qDz pic.twitter.com/RXPoylmfAs — ITV News Tyne Tees (@itvtynetees) November 29, 2016 Проблемот на Марк Хантер од Девон, Англија е […]

Прочитај повеќе

Корисниците победија по неколкудневниот бунт. Reddit ја замени екс-директорката Елен Пао, а на нејзино место сета доаѓа ко-основачот на Reddit, Стив Хафман. Смената доаѓа по критиките од заедницата која на Change.org собра над 200.000 потпиза на петицијата за замена на г-ѓа. Пао. На отказот претходеше и бунт на модераторите кои затворија дел од форумите како […]

Прочитај повеќе

Протести на подржувачи на интернет неутралноста и реклами поставени низ Вашингтон ги пречекаа членовите на Федералната комисија за комуникација (FCC) кoja се подготвува да го даде својот конечен став по ова прашање. Додека петте члена на FCC ги разгледуваат последните мислења пред презентирањето на предлогот на јавноста, ко-основачот на Reddit, Алексис Оханиан, побара помош од […]

Прочитај повеќе

Нервозни сте, лути на некој, нешто ве мaчи? Тогаш Испразни се! Овој сајт е интересна идеја. Не само што можете слободно да се испукате на интернет, без некој да ви се налути или да има последици, туку преставува и интересен сајт за забава. Има навистина интересни коментари од секојдневието.

Прочитај повеќе