Ја гледавте презентацијата за новиот двоен Windows 8 наменет за декстоп и таблет компјутер? Го симнавте и инсталиравте Windows 8 Developers Preview? Тогаш да чуеме што мислите… „Го инсталирав на virtalbox, добар е засега, само овоа Metro UI ми иде на нерви, да не најде некој како да се изгаси. Тотално непотребно на десктоп PC.“, […]

Прочитај повеќе

Кајгана.com претстави нов дизајн, но тоа што е поинтересно е што заедно со промена на дизајнот, Кајгана го променува и начинот на кој го продава огласниот простор. Наместо да продава неделни банери, Кајгана.com ќе продава простор по импресии, вели основачот и уредник на порталот, Дарко Лазаревски во интервју за Комуникации.нет. „Кајгана целосно го напушти банер/неделно […]

Прочитај повеќе

Се објави бета верзијата на Firefox 4 која носи промени во функционалноста како и комплетно различен изглед. Прелистувачот е достапен за симнување заедно со опција да испратите фидбек до Mozilla со цел да се добие конкретен и финален производ.

Прочитај повеќе

Еден ден пред Chirp конференцијата за девелоперите, Twitter ja престави својата платформа за рекламирање. Promoted Tweets ќе прикажува твитови-реклами кои ќе се појавуваат во резултатите од пребарувањето.

Прочитај повеќе