Новиот паметен телефон на HTC има 4.3-инчен LCD екран на допир, 8 мегапиксели камера со 1080p HD видео, dual-corе 1.2GHz Snapdragon процесор. Новиот HTC Sensation 4G ќе се појави во Европа летово.

Прочитај повеќе