Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, седумдесет и трето издание. Vampyr идната RPG игра на студиото зад Life is Strange, ќе може да се игра во сета графичка слава, само доколку имате Intel Core i7-3930K процесор, 16 GB RAM и GeForce GTX 970. Далеку […]

Прочитај повеќе

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, шеесет и четврто издание. Kerbal Space Program ќе ја добиe првата експанзија на пролет. Насловена како Making History, проширувањето ќе им дозволи на играчите да создаваат, менуваат и споделуваат најразлични сценарија за играта. Покрај ова, ќе има и […]

Прочитај повеќе

Оригиналната Hand of Fate 2 ги импресионира фановите на акциони RPG игри со уникатниот систем со карти од чија зависност се одмотуваше приказната од мистериозниот делител. Девелоперите беа исклучително срамежливи за состојбата на двојката, но од неодамна обелоденија дека продолжетокот ќе се одликува со забележителни надградби. RPG гејмплејот ќе биде заснован на квестови, битки и […]

Прочитај повеќе