Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, шеесет и осмо издание. Blizzard слави 20 години постоење на Starcraft преку најразлични логин награди во сите нивни игри. Доколку се логирате во која било игра на Blizzard, како Starcraft II, Diablo III или WoW, ќе добиете неколку […]

Прочитај повеќе

При крајот на зимската распродажба, Steam ја објави листата од најпродавани и најиграни игри во 2017 годинa. Слично на претходната година, најпродаваните игри се наоѓаат во неколку категории, како Platinum, Gold, Silver и Bronze. Параметрите според кои Valve се одлучиле за ваква класификација се непознати, но се претпоставува дека игрите во горните категории имаат спечалено […]

Прочитај повеќе

H1Z1 battle royale играта се појави пред PUBG, но не успеа да ја достигне истата слава, иако тимот зад играта макотрпно вложува напори во исправка на корисничкиот интерфејс, балансирање оружја и проширување гејмплеј механики. Сметајќи дека играта се наоѓа во значително подобра игрива состојба од порано, студиото се труди да привлече повеќе играчи така што […]

Прочитај повеќе