Имате прашања за новиот телефон на Google? Преку интересно видео, во 2 минути Google дава одговор на голем дел од прашањата кои ве мачеа за новиот Pixel 2. Темата на видеото е „Барај повеќе од твојот телефон“ и вклучува голем број на инфлуенсери како Salt Bae, Dua Lipa, Young MA, David LaChapelle и други.

Прочитај повеќе

Pixel телефони, лаптоп, слушалки, камера, нов Google Home се дел од уредите кои компанијата ги претстави на својот настан во Сан Франциско. Pixel 2 и Pixel 2 XL Двата паметни телефони на Google беа планирани како ѕвезди на вечерта. Google повторно излезе со практичен дизајн. Без екран од крај до крај или заоблен екран, или […]

Прочитај повеќе

Порталот iFixit ги претставува уредите на уникатен начин и секојпат се интересни за гледање. Овој пат на ред за расклопување под алатките е првиот телефон на Google, Pixel XL. Хардверот беше познат и пред отворањето, но сега може да видиме како изгледа распоредот во телефонот. Интересно е што телефонот има прилично висока оценка за сервисирање […]

Прочитај повеќе

Конечно пристигнаа и првите телефони од Google. Квалитетот на телефонот не е изненадување, но прогласувањето на телефонот за најдобар и препораката за Pixel наместо iPhone, секако е… „Кога некој ми бара препорака за телефон, без двоумење му велам купи iPhone. Google Pixel го промени ова. Доаѓа со изглед и квалитет на iPhone, но со навистина […]

Прочитај повеќе

По неколку неделни шпекулации конечно Google официјално ги објави своите нови мобилни телефони Pixel и Pixel XL. Телефоните се дизајнирани и концепирани целосно од Google, додека пак се произведени од страна на HTC. Мобилните се достапни со 5 инчен 1080p и 5.5 инчен Quad HD дисплеј, опремени со Google Assistant и Snapdragon 821 процесор, а […]

Прочитај повеќе