На многу популарни блогови за технологија се појавуват се повеќе гласини дека Apple ќе го претстави iPаd Мini во октомври, и ќе го пушти во продажба рано во ноември. Според BGR, производството на уредот веќе е започнато во Бразил, и ќе биде претставен на 10 октомври. Apple Insider вели дека iPad Мini ќе биде најтенок […]

Прочитај повеќе

Секој ден излегуваат нови гласини поврзани со излегувањето на најновиот Apple производ, iPhone 5. Овој пат, DigiTimes известува дека Apple ја најмиле тајванската компанија Pegatron да испорача 10 милиони iPhone 5 телефони. Според ненаведени извори оваа бројка ќе биде испорачана во септември, што би значело дека iPhone 5 би требало да се појави на пазарот […]

Прочитај повеќе

Од муабети дека се отпуштени вработени кои откриваат тајни за Windows 8 до гласини што носи новиот оперативен систем на Microsoft кој го користат над 90% од корисници.

Прочитај повеќе

Што ќе ново кај iPhone 5? Нов дизајн, поголем екран, ќе го нема home копчето, подобра камера, плаќање преку мобилен, физичка тастатура, бели модели со 64 GB простор, A5 процесор… има еден куп шпекулации и гласини кои сите се вклопени во еден одличен инфографик на NoWhereElse.fr.

Прочитај повеќе

Како и своите конкуренти Apple ќе овозможи синхронизација на Fаcebook контактите во iPhone, пренесува Business Insider, додавајќи дека тоа ќе биде откриено на 7 јуни на Apple конференцијата за девелопери каде ќе се престави и новиот iPhone.

Прочитај повеќе