Финалните натпревари во League of Legends беа почеток на оваа епизода. Дел од епизодата се и Assassin’s Creed: Odyssey и стриминг тестовите на Google и Red Dead Redemption 2.

Прочитај повеќе

Во 32-та епизода во оваа сезона на GG гостин е Џијан Емин. Г. Емин е еден од организаторите на настанот  „Видео игра“. Целосната изведба на филмската музика е на македонската филхармонија. Од игрите во оваа епизода е фокусирана на Injustice 2  и Friday the 13th.

Прочитај повеќе

Првата епизода на GG.MK во оваа година е посветена на најдобрата музика во видеоигрите. Секако ова не е единствена тема во епизодата, па има простор и за CES 2017, новата надградба на World of Warcraft и Elite Dangerous. Епизодата има доста интересни презентации од CES и дури и да не сте љубител на видеоигри, ви […]

Прочитај повеќе

Новата епизода на GG.mk ја донесе и првата рецензија на паметен телефон. Секако оваа епизода не можеше да помине без Boston Major и учеството на Сакса. Бобо, Данко и Гораст, зборуваат за своите искуствa со Huawei Honor 7 Lite.  Сепак она што не е за пропуштање во оваа епизода е рецензијата на Last Guardian.

Прочитај повеќе

Нов понеделник и нова епизода на GG.MK. Оваа недела епизодата е посветена на The Games Awards. Сепак главна вест е дека Digital Chaos и Сакса играат ново финале, овојпат во Бостон. The Last Of Us 2, Genital Jousting, The Game Awards, ICEY, Final Fantasy XV се дел од игрите од оваа епизода. Btw, во оваа […]

Прочитај повеќе

Најновата епизода на GG.MK има не еден, туку двајца гости. Специјална причина за гостувањата е враќањето на конференцијата Microsoft Визија. Како дополнување на овој настан Гораст имаше интервју со претставникот на Microsoft за регионот, Мајкл Колгер. Што се однесува за игрите, сепак имаше доволно простор да се дискутира за неколку игри. Со Dishonored 2 и […]

Прочитај повеќе

Данко, Бобо и Паци, овојпат без Гораст презентираа куп игри и хардвер. Warframe, Mass Effect: Andromeda и новата Tyranny се дел од игрите кои може да ги видите и да добиете повеќе информации за нив од страна на страстните гејмери кои го водат GG.mk. Дополнително, епизодата имаше и презентација на хардвер: Nintendo Classic, HTC Vive […]

Прочитај повеќе

Нова супер забавна епизода на GG.MK, која ќе остане запаметена по дискусиите за хардвер. Откако минатата недела Microsoft и Аpple презентираа хардвер, епизодата помина во споредување на уредите. MacBook Pro и Surface Studio ја отворија епизодата, а Гораст, Данко и Бобо не се штедеа. Епизодата ги допре и најавените Zen процесори од AMD, иако за ова […]

Прочитај повеќе

Во декември нѐ очекува нов DotA 2 турнир, а Digital Chaos тимот во кој се натпреварува и Сакса се пласира директно во финалето. Презентациите на графички 1050 GTX се премногу добри за цената. Бобо, Данко и Гораст најавија дека ќе тестираат конфигурација која чини 300-400 евра. Се разбира, оваа епизода не можеше да помине без дискусија […]

Прочитај повеќе